mobilni-telefoni-in-dnk
|

Ali mobilni telefoni lahko poškodujejo DNK?

Zmotno mnenje je, da radijski valovi mobilnih telefonov nimajo dovolj energije, da bi poškodovali DNK in povzročili resne bolezni 11. april 2020 – posodobljeno 16. aprila 2020 UVOD Rečeno je, da elektromagnetno sevanje radijskih valov (za razliko od rentgenskih in gama žarkov *), ki jih uporabljajo mobilni telefoni, nima dovolj energije za ionizacijo atomov ali…

sevanje-pametnih-telefonov
|

Sevanje pametnih naprav vpliva na vedenje molekul

Sodobne digitalne tehnologije so postale integralen del naših življenj in nepogrešljivo orodje, njihova vloga pa se je v letu pandemije le še močno povečala. Tudi postkoronsko okrevanje pomembno stavi na intenzivno nadaljnjo digitalizacijo, uvajanje novih digitalnih storitev, internet stvari in tako naprej. Število naprav in prenosov podatkov med njimi bo tako v prihodnje le še…

wi-fi-udobje-zdravje
|

WiFi – kakšno ceno bomo plačali za brezžično udobje?

V prvih letih novega tisočletja, ko je brezžična tehnologija WiFi postajala komercialno zanimiva, so bili vplivi frekvence 2,4 GHz (najpogosteje uporabljana frekvenca, ki jo oddajajo brezžične naprave in ki se uporablja tudi za segrevanje hrane v mikrovalovnih pečicah) na zdravje še precej slabo preučeni. Kljub temu so se brezžične naprave začele nekontrolirano prodajati in uporabljati,…

studija-elektrosenzitivnost
|

Študija o elektromagnetni preobčutljivosti EHS

Zanesljivi biomarkerji za bolezen, ki označujejo in prepoznavajo elektrohipersenzibilnost in multiplo kemijsko občutljivost kot dva etiopatogena vidika edinstvene patološke motnje. Belpomme D, Campagnac C Povzetek: Večina polemik o vzrokih elektro-preobčutljivosti (EHS) in večkratne kemične občutljivosti (MCS) je zaradi odsotnosti priznanih kliničnih meril in objektivnih biomarkerjev za splošno sprejeto diagnozo. Od leta 2009 smo na podlagi obeh…